ՎՎՀԿԿ հԱՄԱԿԱՐԳԻ ՄՇԱԿՈՒՄ
Վտանգների վերլուծության և կրիտիկական կետերի համակարգը(Hazard Analysis and Critical Control Points (HACCP)) համակարգ է, որը ենթադրում է արտադրանքի անվտանգության վրա ազդող վտանգավոր գործոնների տեսակավորում, գնահատում և կառավարում։
Այս համակարգը ապահովում է վերահսկողություն սննդամթերքի արտադրության, պահպանման կամ իրացման բոլոր փուլերում։ Ընդ որում, առավել մեծ ուշադրություն է դարձվում այսպես կոչված “կրիտիկական կետերին”, որոնցում տվյալ սննդամթերքի օգտագործման հետ կապված բոլոր ռիսկերը կարող են կանխարգելվել, հեռացվել կամ նվազեցվել մինչև ընդունելի մակարդակ։
ՎՎՀԿԿ համակարգի ներդրումը պարտադիր է ԵՄ երկրներում, ԱՄՆ-ում, Ավստրալիայում, Կանադայում, ԵԱՏՄ երկրներում, ինչպես նաև Հայաստանում՝ համաձայն ՀՀ կառավարության 2015 թվականի հուլիսի 23-ի N 827-Ն որոշման։
Մեր մասնագետները կկազմեն Ձեր արտադրության ՎՎՀԿԿ ծրագիրը, կօգնեն դրա փաստացի ներդրմանը Ձեր արտադրությունում, անհրաժեշտության դեպքում կաջակցեն սերտիֆիկացմանը ըստ ԻՍՕ 22000 ստանդարտի։

Разработка системы ХАССП
Система анализа рисков и критических точек (Hazard Analysis and Critical Control Points (HACCP))- это система, которая предполагает оценку, тестирование и управление опасных факторов, которые действуют на безопасность продукции.
Это система обеспечивает контроль на всех этапах производства, хранения и реализации пищевых продуктов. При этом, особое внимание уделяется так называемым "критическим точкам", в которых можно предотвратить все риски связанные с применением такой продукции, или снизить такие риски до приемлемого уровня.
Внедрение системы ХАССП обязательно в странах ЕС, в США, в Австралии, Канаде, в странах ЕАЭС, а также в Армении - согласно Постановлению Правительства РА N 827-Н от 23 июля 2015 года.
Наши специалисты разработают программу ХАССП для Вашего производства, помогут в процессе внедрения, а в случае необходимости - также в сертификации по стандарту ИСО 22000.